Pomlčka

„Jsme jako sourozenci, kteří se hašteří ve společném pokojíčku v rodičovském domě. Nyní jsme už ale každý sám. Vyletěli jsme z toho pokojíčku, z toho rodného domu do světa. Pročistilo to naše vztahy, ve kterých teď už zůstalo jen to dobré.”
Příběh o rozdělení, o rozhodnutí z pozice moci, o bytostném nesmíření se s tímto rozhodnutím, o požáru v jedné duši a v jedné zahradě, o puknutém srdci a nesmyslnosti hranic.

Hrajeme

Po 25/3 11:00
Pomlčka
Malá scéna
Malá scéna

O inscenaci

Inscenace vzniká v koprodukci Horáckého divadla a Divadla A. Bagara v Nitře k příležitosti 30. výročí rozpadu Československa.

Dva iluzionisté, kabaretiéři či terapeuti nás v prostoru připomínajícím televizní show nebo neuronovou síť lidského mozku přivedou do stavu hypnózy. Probudí naši kolektivní československou paměť, ze které se vynořují vzpomínky, křivdy či výčitky, ale také vize a výzvy do budoucnosti.

Československé vtipy a hity, boje o pomlčku, slovenští medvědi a české rybníky, slovenské televizní pondělky a české komedie. Rozhovory, citace z novin, odborných publikací a reportáží zaznamenávají malé dějiny jednotlivců a rodin na pozadí historických událostí, dokumentují rozdělení Československa z pohledu obyčejných lidí.

Inscenaci finančně podpořil  

4. 11. 2023

premiéra

Malá scéna

1:30 hod

[bez pauzy]

slovenská premiéra 20. 10. 2023

Video

Galerie

Autoři

Tereza Krčálová

Romana Štorková Maliti

Iveta Ditte Jurčová

Slavka Civáňová

Tvůrci

námět

Ľubica Krénová

Výskum a zdroje

Romana Štorková Maliti, Tereza Krčálová

dramaturgie

Slavka Civáňová

scéna a kostýmy

Markéta Plachá

světelný design

František Fabian

pohybová spolupráce

Tom Rychetský

pohybová spolupráce

Denisa Musilová

hudba

Michal Palko

režie

Iveta Ditte Jurčová