Informace pro školy

Ať už jde o návštěvu divadelního představení, exkurzi či jakoukoliv jinou formu spolupráce, vždy považujeme za velmi významné věnovat se dětem a mládeži. Přestože kulturní návyky si děti budují zejména v rodině, byla to často právě škola, která zprostředkovala první kontakt divadla s mnoha budoucími diváky či dokonce nadanými tvůrci.
Informace pro školy

Do divadla se školou

S mateřskými, základními, středními i vysokými školami spolupracujeme především na bázi návštěvy divadelních představení, přičemž v našem repertoáru jsou nejen tituly vhodné pro školy, ale i ty, které vznikají přímo jako doplnění učiva.

Většinu představení pro školy hrajeme v dopoledních hodinách. 

Titul pro vaši třídu, ročník či celou školu můžete vybírat z celého aktuálního repertoáru, doporučené tituly a další info zde.

Hromadné objednávky pro školy nabízíme od 10 účastníků až po pronájem celého divadla, vždy za zvýhodněné ceny.

Mimojihlavským školám a školkám nabízíme dopravu divadelními autobusy.

Pro pedagogy, kteří se chtějí s inscenacemi seznámit předem, nabízíme volné vstupenky.

V případě zájmu o informace, pedagogické vstupenky či objednávky kontaktujte:

pro MŠ a 1. stupeň ZŠ: Denisa Morkusová, tel. 567 161 092, mobil 737 971 265, [email protected] 

pro 2. st. ZŠ, SŠ a VŠ: Eva Urbánková, tel. 567 161 049, [email protected] 

Exkurze

V současné době máme v nabídce celodenní exkurzi s programem Jak se dělá divadlo pro 2. a 3. třídy ZŠ. Více o programu zde.

Klasickou exkurzi ve smyslu prohlídky divadla s výkladem jsme schopni připravit pro všechny věkové kategorie. Časové možnosti pro exkurze jsou omezené, v případě zájmu počítejte s delší objednací lhůtou. Všechny exkurze jsou zpoplatněné.

V případě zájmu kontaktujte: Denisa Morkusová, tel. 567 161 092, mobil 737 971 265, [email protected]

Obsahové konzultace: Barbora Jandová, tel. 567 161 068, [email protected]

Speciální projekty

Horácké divadlo se účastní rovněž speciálních projektů, které často propojujjí více institucí a škol, např. inkubátoru projektu Jihlava vzdělává kulturou či samostatných tematických workshopů s menšími školními kolektivy. Možnosti divadla v tomto směru značně rozšiřuje i naše působnost ve vzdělávání, viz. Kurzy pohybové a divadelní výchovy. V případě zájmu o spolupráci v projektové činnosti kontaktujte prosím dramaturgyni  Barboru Jandovou, 567 161 068, [email protected].