Aktuální nabídka

výpis inscenací vhodných pro návštěvu divadla se školou dle věkových kategorií * detail exkurze Jak se dělá divadlo
Aktuální nabídka

Pokud nejsou doporučené tituly naplánované v aktuálním programu, kontaktujte prosím obchodní oddělení.

mateřské školy a první třídy základních škol

pohádka na malé scéně O Pejskovi a Kočičce / Josef Čapek, dramatizace Barbora Jandová, režie Michal Skočovský

pohádka na malé scéně Pohádky o mašinkách / Pavel Nauman, Barbora Jandová, režie Zetel

2. až 5. třídy základních škol

všechny pohádkové tituly z předchozí kategorie

pohádkový příběh na velké scéně Kniha džunglí  / Rudyard Kipling, překlad Alois a Hana Skoumalovi, dramatizace a režie Michal Skočovský

specializovaná exkurze Poprvé v divadle - popis níže

6. až 9. třídy základních škol

autorská inscenace o hrdinkách Boženy Němcové na malé scéně Tajemství, šílenství, podivnost, láska (Ženy Boženy Němcové) / Božena Němcová, Jakub Čermák, Barbora Jandová, režie Jakub Čermák

pro střední školy

titul z předchozí kategorie

klasický román v dopisech na malé scéně Utrpení mladého Werthera / J. W. Goethe, dramatizace Jakub Čermák a Josef Doležal, režie Jakub Čermák

autorský titul Popel na křídlech Suzanne Renaud / Dodo Gombár, režie Dodo Gombár

exkurze Poprvé v divadle

Speciální program pro žáky 2. a 3. tříd základních škol, který formou hravé exkurze seznamuje děti se zákulisím vzniku divadelní inscenace a s uměleckými i řemeslnými divadelními profesemi.

Přímo pro tento program vydalo Horácké divadlo vlastní publikaci Jak se dělá divadlo s podtitulem Malý průvodce po tajemném světě divadla, která je koncipovaná jako „průvodce“, a je nedílnou součástí prohlídky.  

Autorkou textů stejně jako celé koncepce pořadu je dramaturgyně Barbora Jandová, autorkou výtvarné části je renomovaná pražská grafička a výtvarnice Johanka Ovčáčková.

Na začátku netradiční a interaktivní exkurze Horáckého divadla dostane každý žáček svůj vlastní zápisník, ve kterém v průběhu prohlídky (a poté třeba i v klidu doma) plní úkoly. Tento sešit (knížka o 42 stranách) shrnuje spoustu nových informací, které se děti během své návštěvy divadla dozvěděly, zábavnou formou jim představuje vznik divadelní inscenace a různé divadelní profese, které si ostatně během exkurze mohou vyzkoušet „na vlastní kůži“.

Během prohlídky si děti samy vymyslí a oživí svého hrdinu, navrhnou mu kostým a vymyslí jeho příběh, který si pak samy zahrají. Vyzkouší si „na vlastní kůži“ práci režiséra, dramaturga, herce, osvětlovače, rekvizitáře, kostýmního výtvarníka a všech dalších důležitých profesí, které stojí za vznikem jedné divadelní inscenace.

Kapacita prohlídky je jedna školní třída a prohlídka trvá 90 minut. Provází dramaturgyně Barbora Jandová, spolupracují vždy dva herci.Cena vstupenky na prohlídku je 90,- na žáka, cena zahrnuje program a publikaci Jak se dělá divadlo, kterou si každý žák odnese domů. Pedagogický dozor zdarma.

Divadelní zápisník Jak se dělá divadlo vznikl v rámci projektu Poprvé v divadle a jeho vydání podpořil Magistrát města Jihlavy.