Popel na křídlech Suzanne Renaud

„Mé snění v jitra náručí / je křehké, skvoucí, / jak rosy v šedém pavučí / duhoví brouci;” Suzanne Renaud
Autorská inscenace režiséra Dodo Gombára se svébytnou dramatickou formou věnuje další významné osobnosti spjaté s Vysočinou, je inspirovaná neuvěřitelným životním příběhem francouzské básnířky Suzanne Renaud, jejímž domovem se stal Petrkov u Havlíčkova Brodu.

O inscenaci

Jméno francouzské básnířky, spisovatelky a překladatelky Suzanne Renaud (1889 Lyon – 1964 Havlíčkův Brod) je nedělitelně spjato se jménem jejího manžela a překladatele, básníka a výtvarníka Bohuslava Reynka. Manželé Reynkovi jsou pak v českém kontextu spjati s rodinným sídlem v Petrkově na Vysočině. 

Naplněný životní příběh a komplexní osobnost Suzanne Renaud zrcadlí mnoho přitažlivých témat, od obecně lidských až po společensko - historická, od niterně duchovních až po ta ryze praktická.

Titul připravil s inscenačním týmem přední československý dramatik a režisér Dodo Gombár, s jehož nezaměnitelným tvůrčím rukopisem se naše publikum setkalo již v původní inscenaci Martinů – Česká rapsodie Bohuslavova (2020).

Poděkování.
Všem, kteří se dosud jakoukoliv formou věnovali kulturnímu odkazu spojenému s místem Petrkov a obzvlášť paní Lucii Tučkové, autorce knižního díla Suzanne Renaud / Petrkov 13.

 

22. 4. 2023

premiéra

28. 2. 2024

derniéra

Velká scéna

2:20 hod

[s 20 min. pauzou]

Galerie

Autoři

Dodo Gombár

Tvůrci

režie

Dodo Gombár 

Scéna a kostýmy

Adéla Szturcová

Hudba

David Rotter

Pohybová spolupráce

Denisa Musilová

Inspice

Simona Škrdlová

Chcete se dozvědět více?