Zbystřete, zveřejňujeme derniéry do konce sezóny

Zbystřete, zveřejňujeme derniéry do konce sezóny

Stejně jako v každé sezóně, tak i v té aktuální se musíme loučit s některými tituly, čas derniér je tady! V divadle je "derniérové" loučení se s inscenací emocionálně silná chvíle pro všechny zúčastněné. Derniéry mají svou specifickou atmosféru, jsou jako rituál pomíjivosti divadelního života... té pomíjivosti, které se nejlépe čelí humorem.

Derniéry do konce sezóny čekají tyto tituly:

Úplně poslední představení čeká už 28. března inscenaci Heda Gablerová, kterou nastudoval s naším souborem hostující režisér Tomáš Procházka. Během derniéry se bude pořizovat záznam představení.

Poslední dvě příležitosti budou také ke zhlédnutí autorské inscenace Dodo Gombára Martinů – Česká rapsodie Bohuslavova. Hrajeme v pátek 25. března a derniéra je pak 18. května.

Stejně tak Osudy dobrého vojáka Švejka už na jihlavském jevišti uvidíme jen dvakrát, 11. dubna a derniéru 21. května. V dubnu pojede Švejk na svůj poslední zájezd do Divadla Šumperk.

Zpozornět by měli také všichni, kdo plánují navštívit naši inscenaci Postřižiny či komedii Scapinova šibalství, oba tituly budou mít derniéru začátkem června.

 

24. 3. 2022