Nad Sázavou

„ Pojď se mnou tam, kde nebe je vysoké a modré a kde oblaka bílá rychleji než kde jinde plují. Slyšíš tu píseň větrů v korunách borovic? … A večer oheň táborový tam do tmy pak zasvítí a vyvolá v tobě pocity, které otřesou tvou duší …”
Původní muzikál, který se autorskou cestou odhodlává zpřítomnit na jevišti Horáckého divadla nespoutanost i stíny jednoho z nejdéle provozovaných a kultovních hnutí - trampingu.

O inscenaci

S ozvěnou slov velikého Jestřába v zádech stopují autoři textu Michal Zetel a Jaroslav Čermák společně s autorem hudební části Mariem Buzzi pod hvězdnou klenbou pěšinu osetou šlépějemi touhy po svobodě. Samotné prostředí trampingu v sobě nese jak prostor k uchopení notoricky známých písní či poetiky splývání s přírodou, tak především peo jeho jádro tvořené neměnnou touhou po specifickém druhu volnosti.

Zaposloucháni do tlukotů trampských srdcí můžeme krom jehličí ve spacácích hledat kořeny neutuchající touhy, která tuláky ustavičně vhání do náruče “divočiny”, aby zde mohli ukrást mezi tlakem doby, životů ponechaných v stínu měst či i sami před sebou, kus “pravé” svobody.

 

 

18. 2. 2023

premiéra

Velká scéna

Autoři

Zetel

Mario Buzzi

Jaroslav Čermák

Tvůrci

režie

Zetel

hudba

Mario Buzzi