Klaunova cesta ze Země na Měsíc

„... Klaun, to je vidět věci ze všech úhlů zároveň. Klaun, to je vidět vás – obecenstvo – krásné a vznešené v celé té vaší bídě. Klaun, to je umět vám ukázat vás samotné. Abyste se mohli smát, sami sobě smát. Klaun, to je umět vás naplnit – jako sudy s vínem. Aby prázdna ve vás ubylo dřív, než ten zbytek lahodného moku zoctovatí. Klaun – to je umět na vás zaklepat ... ” Jakuba Škrdla a Bára Jandová, Mystérium Svět
Výpravná klaunská férie dotýkající se snění, bytí, lásky i smrti.

O inscenaci

Zatímco světovými medii víří pozornost okolo plánované obnovy amerického vesmírného programu v podobě startu raketoplánu k Měsíci, mimo zájem všeho a všech se náš příběh vine slalomem peripetií, překážejících zrodu klaunova zamýšleného posledního velkolepého výstupu, kterým by na sebe rád přitáhl záři reflektorů sledující jeho poslední a snad jediný triumf.

Autorské představení na námět Michala Skočovského vzniklo jako klaunská férie s prvky nového cirkusu. Pro jednoduchý příběh o nenaplněných snech si tvůrci inscenace vybrali z široké palety divadelních prostředků většinu nečinoherních. Díky tomuto žánrovému výletu vzniká obrazivé představení pro celou rodinu, jehož ambicí je zasáhnout především smysly a emoce diváků. Titul je v duchu žánru kolektivním dílem inscenačního týmu.

 

 

 

 

3. 9. 2022

premiéra

16. 5. 2023

derniéra

Velká scéna

80 min.

[bez pauzy ]

rodinný titul, děti 4+

Galerie

Autoři

Michal Skočovský

Tvůrci

režie

Zetel, M. Skočovský a kol.

hudba

Mario Buzzi

Pohybová spolupráce

Anna Korba Vanacká j. h.

kostýmy

Lucie Špalková j. h.

Scéna

Michal Skočovský

Inspice

Simona Škrdlová