Šakalí léta

„Když si vzpomenu na ty ztracený dny. To jsme byli schopný dát dohromady akorát tak Pan čáp ztratil čepičku nebo hrát na Rusáky a na Němčoury. To člověk musel bejt věčně Němčour, protože ostatní chtěli bejt partyzáni. Jenomže bejt Němčour znamenalo věčně se válet v blátě s prostřeleným břichem nebo bejt mrtvej. Nemělo to šťávu. Bejby je v předstihu.” Kšanda

O inscenaci

Pohledy dejvické pouliční party vytáhnou od všudypřítomné šedi k obloze dvě věci - snaha zahlédnout Lajku a spatřit přes rock'n'rollovou záři Bejbyho, který strunami svojí gibsonky svobodně barví stíny  hotelu Interacional tehdejších dnů.

Mladá šakalí smečka se díky němu vrhá poznávat naděje, lásku a rock'n'roll, ale v tomto opojení je také obchází zrada rodičů i systému.

Česká muzikálová legenda z roku 1993 podle povídky Petra Šabacha, s hudbou Ivana Hlase, je prvním celovečerním filmem Jana Hřebejka, který ho zviditelnil a stal se nejúspěšnějším filmem roku. Pětadvacet let od jeho uvedení nenechá nikoho chladným toto velké vyprávění se skvělou hudbou a notoricky známými hity, pouze se posunulo soudobé všeobecné povědomí, a to jak od doby vzniku samotného filmu, tak od časů ve kterých se tento příběh odehrává. Kromě plnohodnotných tanečních a hudebních zážitků tak dostává divák mimo jiné „instruktážní muzikál pro ty, co zapomněli a pro ty, co už nevědí“.

2. 2. 2019

premiéra

17. 9. 2020

derniéra

Velká scéna

02:10

MUZIKÁL

Galerie

Autoři

Petr Šabach

Petr Jarchovský

Jan Hřebejk

Ivan Hlas

Miroslav Hanuš

Tvůrci

režie

Pavel Šimák

scéna

Peter Janků j. h.

kostýmy

Blanka Tesařová j. h.

korepetice

Martin Veselý j. h.

choreografie

Pavel Strouhal j. h.

asistentka choreografie

Anna Šitnerová

představení řídí

Gabriela Schottnerová

napovídá

Ivana Kučerová