Začaly zkoušky inscenace Modrý pták

Začaly zkoušky inscenace Modrý pták

Inscenaci světoznámého dobrodružného příběhu chlapce Tyltyla a jeho malé sestry Mytyl připravuje s celým souborem a dalšími externisty hostující režisér Jakub Maceček. První čtená zkouška se odehrála v době, kdy v celém divadle sídlil Mezinárodní festival dokumentárních filmů, početný soubor se tudíž uchýlil zkoušet na malírnu, do společnosti vznikajících kulis. 

Maeterlinckova symbolistní hra Modrý pták o hledání lidského štěstí se odrazila i v udělení Nobelovy ceny za literaturu, kterou po jejím vydání obdržel. Pohádková pouť pro Modrého ptáka na záchranu nemocné holčičky se ubírá světem snů, vzpomínek a fantazie, v níž ožívají zvířata i věci. Je velkou výzvou pro jevištní zpracování, v němž hrají zásadní úlohu také vizuální a hudební složka.

Dramaturgyní inscenace je Barbora Jandová, autorkou výpravy Eva Jiřikovská, autorem hudby je David Smečka a pohybovou spolupráci mají na startost Denisa Musilová a Tom Tychetský. Do hlavních rolí Tyltyla a Mytyl obsadil režisér Michala Krause a původně Svetlanu Hruškociovou, za kterou vzhledem k jejímu zranění roli přebrala nová posila souboru Stanislava Hajduková, jejíž původně plánované role Světla a Holčičky nastuduuje hostující herečka Anna Randárová. V důsledku změn programu pak byla premiéra inscenace posunuta o týden, na 18. prosince 2021.

 

 

2. 11. 2021