Naše inscenace na divadelních festivalech

Naše inscenace na divadelních festivalech

Pozvání na divadelní přehlídky a festivaly je pro tvůrce oceněním kvality jejich práce, dramaturgové festivalů vyhledávají pravidelně to nejlepší, co se v oblasti jejich zájmu na jevištích objeví. V jarní vlně divadelních festivalů jsme hostovali v Bratislavě, Brně a Hradci Králové, čeká nás ještě festivalový zájezd do Pardubic.

V květnu jsme odehráli v rámci hlavního programu bratislavského festivalu Nová dráma koprodukční inscenaci Polmčka. Unikátní autorský projekt o rozpadu Československa vznikal v koprodukci Horáckého divadla a Divadla A. Bagara v Nitře k příležitosti 30. výročí této události v režii Ivety Ditte Jurčové. Na konec června pak dostala Pomlčka pozvání také na mezinárodní divadelní festival Regiony v Hradci Králové.

Ještě v květnovém termínu se konal Divadelní svět Brno, letos 15. ročník mezinárodní divadelní přehlídky, kam jsme dostali pozvání pro oceňovanou divadelní verzi ikonické filmové povídky Ingmara Bergmana Šepoty a výkřiky, kterou na naše jeviště převedl režisér Jakub Čermák.

Na přelomu července a srpna nás pak čeká divadelní open air festival Perštejnlove, který probíhá v exteriérech Zámku Pardubice. Na festivalu, jehož tématem jsou láska a vztahy, by nemělo chybět naše Utrpení mladého Werthera, inscenace, kterou pro Malou scénu HD_J připravil opět režisér Jakub Čermák, tentokrát při dramatizaci spolupracoval s Josefem Doležalem.

10. 7. 2024