Muzikál Velká porucha je poslední premiérou roku... a náš vánoční dárek pro celé rodiny

Muzikál Velká porucha je poslední premiérou roku... a náš vánoční dárek pro celé rodiny

Ve čtvrtek 28. prosince 2023 v 17:00 na Velké scéně uvedeme světovou premiéru muzikálu Velká porucha dvojice renomovaných autorů Emanuela Míška a Josefa Fojty. Muzikál pro celou rodinu v režii uměleckého šéfa Michala Zetela je 1006. premiérou Horáckého divadla a zároveň první premiérou právě vznikajícícho souboru HD_Jéé.

Textařsko-skadatelský tandem Míšek - Fojta debutoval v roce 2011 prvním společným albem s příznačným názvem Všechno má svůj čas. Následovalo písničkové album Bylinky – Písničky z hrnečku (2018) s mluveným slovem Josefa Somra. Toto CD se pak stalo základem pro divadelní představení Anička a bylinkové kouzlo ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti. V roce 2019 následovalo další CD, tentokrát ze světa techniky, Nářadí – Písničky z kufříku. Hravé písničky o nářadí doprovází herci Pavel Liška a Bára Poláková.

Muzikál Velká porucha vznikl na motivy tohoto CD, ovšem se zcela jiným, zbrusu novým příběhem, který pro naše divadlo Emanuel Míšek vymyslel. Ten nápad na jevištní verzi Písniček z kufříku si do Jihlavy s sebou přinesl bývalý umělecký šéf Slováckého divadla Michal Zetel, to jen abyste věděli, jak se lidově říká, “odkud vítr fouká”. Vloni vyšlo zatím psolední album tvůrčí dvojice Míšek - Fojta: Vánoce – Písničky z Betléma, s mluveným slovem Báry Hrzánové a Josefa Poláška.

V režii Michala Zetela se v muzikálu představí členové nového souboru HD_Jéé, který se od ledna bude věnovat tvorbě pro děti a mladé publikum. Nové tváře - Kristýnu Novákovou, Martina Kollára a Kláru Křišťálovou - doplní hostující Martina Tomanová. Ti se pak na jevišti potkají s členy  činoherního souboru Petrem Soumarem, Jakubem Škrdlou, Svetlanou Hruškociovou a Petrem Šindlerem. Herecký (resp. muzikálový) tým doplňuje na scéně ještě hudebník Jan Fuchs.

K dramaturgické spolupráci přizval Zetel Barboru Jandovou, scénu a kostýmy navrhla se svým osobitým stylem hostující Eva Jiřikovská (v HDJ Modrý pták - Horác za výpravu, Poklekni před duší, Nad Sázavou). Choreografii hravých písniček se věnuje Anna Korba Vanacká.

 

 

21. 12. 2023