Představili jsme nový soubor HD_Jéé

Představili jsme nový soubor HD_Jéé

Od 1. ledna 2024 bude Horácké divadlo Jihlava dvousouborové divadlo. V úterý 12. prosince proběhlo setkání s médii, kde jsme představili nový soubor pro děti a mladé publikum HD_Jéé.

Název nového souboru, který se bude věnovat tvorbě pro děti a mládež, je inspirován radostným výkřikem dětí. Vznik souboru jsme avizovali již zhruba před rokem. Přípravy na fungování nového souboru se týkaly jak repertoáru a obsazení, tak technických a logistických otázek. 

Prvním, resp. „nultým“ počinem „Jéčka“, jak se novému souboru v divadle přezdívá, je pohádkový muzikál pro celou rodinu Velká porucha, jehož světovou premiéru máme pro diváky jako letošní vánoční dárek. Premiéra se odehraje 28. prosince v 15 hodin na Velké scéně.

Ve Velké poruše se představí noví členové souboru HD_Jéé: Kristýna Nováková, Martin Kollár a Klára Křišťálová. Do nového souboru přechází také herec Stanislav Gerstner, v činoherním souboru bude od ledna nová mužská posila – Tomáš Slabiňák, kterého mohou diváci aktuálně vidět na našem jevišti v melodramatu Macbeth hostovat v roli Malcolma. 

Zázemí pro nové herce bylo financováno ze sponzorského daru města Jihlava.

(na fotce z tiskového setkání Kristýna Nováková a Tomáš Slabiňák)

 

 

 

15. 12. 2023