Zkoušíme Čtyři vraždy stačí, drahoušku!

Zkoušíme Čtyři vraždy stačí, drahoušku!
Zkoušky na další inscenaci se rozjely naplno. Česká filmová komedie ze sedmdesátých let Čtyři vraždy stačí, drahoušku! patří dnes už do kategorie klasických titulů. Jevištní verzi crazy parodie gangsterek a komiksů s našimi herci inscenuje hostující režisér Michal Zetel.

Budou to právě čtyři měsíce, co jsou divadla v České republice nepřetržitě zavřená. Premiéru muzikláu Pěna dní, která byla plánovaná leden 2021 jsme přeložili do příští sezóny, na 4. září tohoto roku. Další titul aktuální sezóny jsme se rozhodli nazkoušet za každých okolností, přestože plánovaná premiéra se možná bude muset 20. března odehrát ještě on-line.

Na první čtené zkoušce se tradičně představovaly návrhy scény a kostýmů. Hostující režisér Michal Zetel si k tvorbě výpravy přizval Marka Cpina (oba v čele stolu). Pohybovou stránku bude mít v gangsterce plné mrtvol na starost "domácí" choreografka Denisa Musilová (úplně vlevo).

Další členkou inscenačního týmu je dramaturgyně Horáckého divadla Barbora Jandová - na snímku s Milanem Šindelářem, ten v komedi zvtární Dr. Portera, majitele šeku na milion dolarů, kolem kterého se celá gangsterka točí.

Ondřej Šípek - představitel hlavní role - nesmělého, naivního a neúspěšného učitele literatury George Camela.

"Naše" bulvární novinářka Sabrina a šéfka bandy Kate, čili herečky Svetlana Hruškociová a Šárka Čermáková nad návrhy kostůmů, při jejichž tvorbě si Marek Cpin vzal inscpiraci v 70.tých letech v bývalém Československu, ukotvil tak vizuálně inscenaci v době vzniku legendární filmové verze... v níž, mimochodem, zvtvárnily tyto ženské role Jiřina Bohdalová a Iva Janžurová.

V komedii Čtyři vraždy stačí, drahoušku! účinkuje velká část hereckého souboru, inspicientka Eliška Matzkeová bude hrát učitelku matematiky Nancy, Klára Anna Satinská prostitutku Peggy a Michal Kraus jednoho z gangsterů. Obsazení a další podrobnosti naleznete zde.

4. 2. 2021