15. 10. 2021 vernisáž v Blueroom Gallery: Martin Jelínek - Save Yourself

15. 10. 2021 vernisáž v Blueroom Gallery: Martin Jelínek - Save Yourself

15. 10. 2021 v 19:00

Vernisáž výstavy v Blueroom Gallery 15. 10. 2021 v 19.00.

Martin se narodil v Praze, později žil v Pečkách, nedaleko Kolína, potom ve Vrbové Lhotě a roku 2017 se stal studentem na Střední umělecké škole grafické v Jihlavě. Ve volných chvílích docházel do ateliéru k Davidu Exnerovi v Poděbradech. Psal a maloval od svých 12 let, potom se pokoušel pracovat na scénářích a performancích. Začátkem března nás nešťastnou náhodou opustil. Martin po sobě zanechal velmi zajímavou prací, kterou pomalu objevujeme.

Nejbližší přátelé se postupně snaží zmapovat jeho tvůrčí aktivity. Byl patronem pátého ročníku literárně-hudebního festivalu Kvílení v Jihlavě. Zásluhou Korealistických aktivistů mu vyšel fotografický katalog Praha není matka. Péčí nakladatelství Adolescent mu vyšla básnická sbírka Životu říkám performance.

Martinovo hledání sebe v obraze, kresbě, performanci, slovech nedošlo cíle. Každé takovéto nečekané přetnutí zanechá prázdný prostor, který se zaplňuje až časem, probarvuje se a postupně odhaluje kontury a dává nahlédnout do duše člověku, kterému nebyl současný svět lhostejný…

(Aleš Kauer, kurátor)