Zveme na lednový jazzový večer s Jazz Quintetem

Zveme na lednový jazzový večer s Jazz  Quintetem

10. 1. 2022 v 19:30

První jazzový koncert roku 2022 proběhne tradičně v pondělí, 10. ledna v 19,30 v Divadelním klubu. Po více než pěti letech přivítáme Jazz Quintet Třešť (JQT) s frontmanem Antonínem Vidlákem. Pro ostřílené hráče mnoha žánrů je JQT už od roku 2011 hlavně možností zahrát si jazz svobodně a pro radost.

Zpočátku kapela hrála swingové standardy v akustické podobě, později rozšířila svůj záběr i na jazzrockové skladby a fusion hudbu současnosti. Dnes staví repertoár hlavně na vokálu jihlavské zpěvačky Ivany Menšíkové, kromě swingu zahrnuje také bossa-novy a standardy stylově posunuté do současnějšího zvuku a aranžmá. Kapela má v repertoáru např. několik skladeb americké skupiny Spyro Gyra, Davida Sanborna, Zbigniewa Namyslowského, Stefana Di Battisty, ale i u nás méně známějšího ruského saxofonisty Igora Butmana. Kromě toho hraje i vlastní kompozice. 

JQT vystoupí v obsazení: Ivana Menšíková – zpěv, Antonín Vidlák – saxofony, Jaroslav Šimánek – piano, Petr Tyráček – baskytary, Karel Zodl – bicí.