Březnový Jazzový večer s DUENDE

Březnový Jazzový večer s DUENDE

11. 3. 2024 v 19:30

Zveme vás na Jazzový večer s multižánrovou kapelou Duende, která vystoupila v Divadelním klubu naposled v roce 2018. V pondělí 11. března si budeme mít možnost ověřit, že autorská hudba kytaristy Tomislava Zvardoně stále osciluje od latinskoamerické hudby a flamenca přes fusion až po jazz-popové skladby. 

„Mám rád, když se můžu inspirovat různými hudebními žánry a míchat je dohromady. Od jazzu, který mi dává svobodu, přes rytmicky zajímavou latinskou a africkou muziku až po flamenco, které je pro mne více o expresi a napětí. To vše zabalit do písničkové formy s dostatečně velkým prostorem pro improvizaci. Krom zvuku elektrické kytary bych rád více používal akustické a etnické nástroje jako charango, flamengo kytaru, chonguri atd.“, říká o své tvorbě autor.

Do mezinárodního projektu Duende zve Tomislav Zvardoň silné a autentické hudební osobnosti, aktuální sound kapely dotváří osobitý pěvecký výraz kubánské zpěvačky Adriany Asseff Rodrigez, která je také autorkou textů. V Divadelním klubu vystoupí Duende tentokrát v kvartetu, které dotváří peruánský perkusista Carlo Zeggara a Tadeáš Mesány s kontrabasem. 

Duende oslovuje posluchače nejen skvělou interpretací vlastních písní a hravostí v improvizacích, ale především nezaměnitelným zvukem i pestrým repertoárem.

Vstupenky on-line i v Divadelní pokladně.

Tomislav Zvardoň (CZ) - kytara, Adriana Asseff Rodriguez (Kuba) - zpěv, Carlo Zegarra (Peru)  - perkuse, Tadeáš Mesany (CZ) - kontrabas