Quartet Tondy Vidláka uzavře sezónu Jazzových večerů

Quartet Tondy Vidláka uzavře sezónu Jazzových večerů

12. 6. 2023 v 19:30

V Divadelním klubu nás čeká poslední Jazzový večer sezóny, pojďte si užít jeho atmosféru. 12. června v 19:30 vás zveme na koncert jazzového uskupení Tonda Vidlák Quartet, na němž vystoupí jako host herc Jakub Škrdla.

Jazzová kapela, která hraje na Jihlavsku od roku 2020, se zabývá moderním jazzem a v současné době preferuje autorské skladby svého kapelníka Antonína Vidláka. Staví na bohatosti harmonie, na téměř akustickém zvuku, i když některé skladby interpretuje se zvukem elektrického piana. Antonín Vidlák střídá alt saxofon a soprán saxofon. Jeho autorské skladby vycházejí z poznání standardů a tradice, ale řadí se k modernímu jazzu, jazz rocku, nebo pop jazzu. Autor v nich zachycuje svoje prožitky a životní pocity.

Vedle autorských skladeb se můžete těšit i na soudobé kompozice jazzových muzikantů, jako je např. Chick Corea, Chuck Magione,  Clifford Brown, Zbigniew Namyslovski, Paul Desmond a skupin Spyro Gyra nebo Apple Tea.

Tonda Vidlák Quartet hraje ve složení Antonín Vidlák – saxofony, Václav Sobotka – piano, Martin „Chajda“ Chaloupka – baskytara a Michal Karafiát – bicí. Večer vystoupí jako host  herec Jakub Škrdla, který je ve hře na saxofon žákem Tondy Vidláka.