Zlatka Bartošková - únorový šanson v rámci Jazzových večerů

Zlatka Bartošková - únorový šanson v rámci Jazzových večerů

6. 2. 2023 v 19:30

Zlatka Bartošková zpívá výhradně vlastní repertoár a píšou pro ni současní čeští textaři, básnící a skladatelé, jako například Ondřej Suchý, Jarmila Hannah Čermáková, Petr Ožana, nebo Jiří Toufar. Pěveckou kariéru začínala v orchestru Ladislava Bareše v Liberci a orchestru Československé televize s dirigentem Václavem Zahradníkem, spolupracovala s Ostravským rozhlasovým orchestrem a Armádním uměleckým souborem.

„Svým nezaměnitelným projevem je zřejmě jednou z nejosobitějších interpretek současného šansonu. Na kost prožitou interpretací a obrovskou energií rozeznívá prostory pražských i mimopražských klubů a publikum, které v jejích písních potkává své vlastní radosti i bolesti, dýchá s ní…“

Nedávno Zlatka dokončila nové CD, které je zřejmě zúročením všeho jejího dosavadního muzikantského tvoření. Křest se uskuteční 20. března v Divadle Kampa v Praze. Před časem si také postavila novou vyzrálou kapelu, doprovází ji klavírista a skladatel Petr Ožana, houslistka Zuzana Grosmanová a kontrabasista František Raba. 

PETR OŽANA je klavírista, skladatel a textař. Studoval obory skladba a klavír na Konzervatoři Jaroslava Ježka a posléze pokračoval na AMU ve studiu klavíru. Je pedagogem na Pražské konzervatoři na oddělení popu. Kromě koncertů se šansoniéry jako Zlatka Bartošková, Alena Hladká, nebo Marta Balejová, působí také v divadlech Divadlo Pod Palmovkou, Divadlo Mana, Divadlo Semafor a Divadlo Lucie Bílé. Jako korepetitor spolupracoval na muzikálech Sweeney Todd, Rent, Freddie, Cikáni jdou do nebe a Maminy.

Vstupenky.