VENTOLIN

VENTOLIN

16. 12. 2022 v 20:00

Divadelní klub

Headliner: Ventolin

Předskokan: Dj Baxtalo

After party: Sestra DJ

vstupenky

Ventolin

David Doubek alias Ventolin. Producent, hudebník a performer. Ventolin je především živý upbeatový elektronický projekt (Live PA), kombinující prvky elektra, raného acid house, punku a techna. Ventolin používá různé krabičky, efekty a živě s nimi vytváří svou hudbu. Tato performance klade důraz na energii a úspěšně překonává odtažitost, kterou každá elektronická liveshow bojuje.
Ventolin také pracuje s vizuální stránkou, využívá světla a video, spolupracuje s vizuálními umělci Janem Košátkem (BabyPy) a Jiří Havlíčkem (Černé eso). Od roku 2007 odehrál kolem stovky koncertů v Čechách a na Slovensku, vystupoval na akcích a festivalech jako Wilsonic, Summer of Love, Bohemian Like You, Sperm Festival, Itch My Hahaha, Bulva Fabula, Famufest, Shotgun a po boku kapel a projektů jako The Presets, Moderat, Krazy Baldhead, Modeselector, Dva, Midilidi, Tujiko Noriko, Deadbeat, Kazety ad.
V roce 2009 vydal EP Mžitky (Mikinikill), které bylo následováno debutovým LP Totem v roce 2012. Další EP s názvem Playbour spatřilo světlo světa v roce 2015. V tom samém roce byl studenty pražské FAMU o Ventolinovi natočen dokument. Jako autor hudby a kytarista působí v kapele Kazety.

Dj Baxtalo

Rodák z Jihlavy, který se zabývá DJingem již vice než 15 let. Ve svých 14ti letech začínal v clubu Passege, ve kterém se hrála převážně romská muzika a Funky. Tam míchal různé hudební styly z několika dekád. Tím si získal fanouškovskou základnu několika generací z různých kultur.
V současné době se zabývá převážně styly jako je house, elektrofunk, newjack swing, které mixuje s klasickým oldschool hip hopem nebo soulfull housem.

Sestra dj

Electronic/ Re-edits/ Indie
Sestra? To je něco jako bratr s jiným pohlavím.