Kniha džunglí

„Jsem sice člověk, ale v útrobách mám vědomí, že jsem se tuto noc prohlásil za vlka. Řeku a stromy jsem volal za svědky. Patřím k svobodnému lidu. Vždyť já jsem vlk. Se svobodným lidem jsem stejné krve. (…) Být po mém, zůstal bych vlkem až do smrti. ” Mauglí, postava
Dobrodružný příběh Knihy džunglí připravuje ve vlastní dramatizaci a režii Michal Skočovský, který navrhl také akční scénu, písně z knižní předlohy zhudebnil Mario Buzzi.

Hrajeme

Po 17/6 18:30
Derniéra
Kniha džunglí
OPEN AIR
ZOO Jihlava
ZOO Jihlava

O inscenaci

Jeden z největších světových bestsellerů a jeden z nejoblíbenějších příběhů mnoha generací nyní ožívá na velké scéně Horáckého divadla. Také naše Kniha džunglí vypráví příběh lidského mláděte Mauglího, kterého zachrání před lidožravým tygrem Šér-Chánem vlčí smečka v čele s matkou vlčicí a vlčím náčelníkem Akélou. A chybět nemohou ani další oblíbené postavy, které jsou Mauglímu průvodci a učiteli nezbytných zákonů džungle – moudrý medvěd Bálů, pardál Baghíra, slon Háthí, had Ká a mnozí další, kteří ho naučí nejen strachu a schopnosti přežít, ale především pravidlům společného soužití a přírodního řádu.

 

20. 6. 2020

premiéra

Velká scéna

1:25 hod

[s pauzou]

pro rodiny, děti 6+

Galerie

Autoři

Rudyard Kipling

Tvůrci

překlad

Alois a Hana Skoumalovi

kostýmy

Kateřina Veselá

hudba

Mario Buzzi

pohybová spolupráce

Tomáš Rychetský a Jakub Škrdla

inspice a nápověda

Eliška Matzkeová