Noc divadel 2021 oslavíme!

Noc divadel 2021 oslavíme!

Noc otevřených divadel a výjimečných zážitků je součástí evropského projektu European Theatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu. Horácké divadlo se Noci divadel účastní pravidelně a také na letošní akci připravovalo program, kterým jsme chtěli dopřát všem divákům a návštěvníkům divadla povzbudivý impulz. Naplánovali jsme představení Scapinova šibalství a v duchu našeho “světského” Scapina, schopného, jak věříme, stejně jako naše společnost, překonat všechny obtíže, jsme připravovali po skončení představení neobyčejný večer.

S ohledem na pandemickou situaci, která nás obklopuje, jsme se však rozhodli změnit formát avizované „noci plné zážitků“, při níž bychom se setkávali v divadelních foyer zblízka, a zajistit v letošním roce program Noci divadel tak, abychom nevystavovali nikoho zbytečnému riziku nákazy.

V programu standardně zůstává představení Scapinova šibalství, které hrajeme v sobotu 20. 11. od 19.00, a v duchu pozvání široké veřejnosti do divadla ho budeme promítat také na projekční ploše vytvořené nad vchodem do divadla v Komenského ulici. Až se půjdete projít večerní Jihlavou, zastavte se na chvíli a podívejte se, co se děje na jevišti. A protože Noc divadel je také o setkávání se s herci a poznávání zákulisí, vezmeme vás pomocí přenosu i tam, od 18,30 budeme do začátku představení živě vysílat ze zákulisí a šaten, kam se diváci sice už mohli podívat mnohokrát, nikdy však těsně před představením, kdy jsou tyto prostory plné života a těkavé energie. Přenos ze zákulisí bude možné sledovat rovněž na budově divadla, ale zejména on-line, prostřednictvím facebooku.

Moc se těšíme, že se s vámi, našimi diváky, během Noci divadel 2021 alespoň touto formou potkáme!

18. 11. 2021