Zahrádky naposled! Připravujeme derniéru.

Zahrádky naposled! Připravujeme derniéru.

Komedii jihlavského autora Martina Koláře Zahrádky jsme uvedli na jeviště v české premiéře v Československé sezóně v květnu 2019. V Zahrádkách, které se odehrávají přímo v naší bezprostřední současnosti, si Martin Kolář s humorem a ironií sobě vlastní pohrává s typizovanými postavami, jejich chováním, povahou a názory a baví sebe i nás představou vzájemného setkání zastánců různých generací, hodnot a politických názorů.

Režisér Michal Skočovský uvažoval o titulu v době jeho uvedení takto: „Zahrádky a jejich obyvatelé jsou pro mě personifikace myšlenek, se kterými bojuje, anebo naopak si je přivlastňuje, každý z nás. Každý po svém hledáme odpovědi na různě složité otázky. Hra Zahrádky je o toleranci, kterou nahlížíme skrze Popperovský paradox tolerance, který by v parafrázi mohl znít asi takto: pokud chceme být tolerantní, nesmíme být tolerantní k netoleranci.“

Ve scéně Toma Cillera a kostýmech Lucie Šperlové se na Zahrádkách tří řadových domů naposled 11. 10. v 19 hodin sejdou Petr Soumar jako Vladimír Kubát, Lenka Schreiberová jako Božena Kubátová, Ondřej Šípek jako Radim Podhorský, Tereza Gerstner Otavová jako Bára Podhorská, Viktor Harangi j. h. jako Dejv, Svetlana Hruškociová jako Mišel, Lukáš Matěj jako kamarád Kamil Vaníček, Marián Chalány jako student Marek Stehlík, Stanislav Gerstner jako Starší policista, Zdeněk Stejskal jako Mladší policista a členové jevištní techniky jako Noční skupina.

 

6. 10. 2021