Splašené nůžky čeká derniéra

Splašené nůžky čeká derniéra

Hravý a svébytný titul Splašené nůžky jsme uvedli na jeviště Horáckého divadla v prosinci 2015, na pátek 10. září 2021 je naplánovaná jejich derniéra. 

Původní text německého dramatika a teoretika Paula Pörtnera z roku 1963 byl stavěn jako detektivní psychodrama, které zkoumá způsoby lidského vnímání. Tato vážná detektivka dávala prostor divákům, ale velké odezvy se nedočkala. Díky dvojici amerických herců a producentů (Bruce Jordan a Marylin Abrams) dostal Pörtnerův záměr postupně háv jiného žánru – z Scherenschnittu se staly Splašené nůžky - crazy komedie plná herecké improvizace.

Je to vůbec první divadelní hra, která plnohodnotně a v takové míře zapojuje diváky. Přibližně půlku představení svítí světla v hledišti a diváci jsou aktivním článkem děje. Hra od herců očekává cit pro improvizaci, vynikající paměť, schopnost rychle reagovat a komunikovat s diváky jako s partnery.

Jeden z divácky nejúspěšnějších titulů našeho divadla režírovala Kateřina Dušková, v kulisách Pavla Kocycha a kostýmech Kristiny Matre Křížové hrají Tereza Gerstner Otavová, Daniel Ondráček j. h., Lukáš Matěj, Jakub Škrdla, Zdeněk Stejskal, Lenka Schreiberová a diváci v sále.

8. 9. 2021