Vyhlásili jsme 30. ročník divácké ankety Horác!

Vyhlásili jsme 30. ročník divácké ankety Horác!

Večer poslední premiéry v sezóně je tradičně od roku 1992 termínem vyhlášení hlasování v divácké anketě Horác. V letošním jubilejním ročníku této ankety odstartovalo hlasování v sobotu 27. dubna po premiéře inscenace Miláčci. Diváci mohou následující dva měsíce - až do konce června, hlasovat v divadle pro tituly a tvůrce, jejichž premiéry na Velké scéně byly součástí aktuální sezóny. 

Prostřednictvím hlasovacích lístků, které najdete zároveň s hlasovací urnou ve foyer Velké scény, můžete podpořit své oblíbené umělce či tituly v tradičních kategoriích Inscenace, Výprava, Herec a Herečka 84. sezóny.

Za aktuální sezónu vyhlašuje Horácké divadlo rovněž 4. ročník Ceny za výjimečný umělecký výkon pro interpreta, jehož vybírá odborná porota. Novinkou letošního ročníku je pak ocenění Horác pro umělce do 33 let, jehož výkon ocení rovněž odborná porota.

Slavnostní vyhlášení a předání cen Horác i Cen odborné poroty za sezónu 2023/2024 proběhne v rámci Galavečera Horác 8. 11. 2024. Podrobné informace, nominace, pravidla hlasování či vítěze minulých ročníků najdete tady.

 

29. 4. 2024