Zveřejnili jsme tituly plánované na příští sezónu

Zveřejnili jsme tituly plánované na příští sezónu

Dnešní Světový den divadla jsme oslavili velmi symbolicky, na tiskovém setkání jsme oznámili tituly plánované na příští divadelní sezónu. Dramaturgický plán Velké scény pro nadcházející 85. sezónu předložil umělecký tým složený z dramaturgů Barbory Jandové a Jaroslava Čermáka pod vedením uměleckého šéfa Michala Zetela. Budoucí sezónu pojmenovali podtitulem „Adaptuj se!“.

Adaptace znamená schopnost přizpůsobení se vnějším podmínkám. Adaptace je základem evoluce a je vědci hodnocena jako projev inteligence. Apel „Adaptuj se!“ je neustále přítomen lidstvu od jeho prvopočátků, je principem, na němž vyrostlo současné lidské společenství. A je také cestou, kterou půjde toto společenství dál. A právě ta „cesta dál“ je důvod, proč jsme se v příští sezóně rozhodli na adaptaci zaměřit.

Přinášíme žánrově i tematicky pestrou sezónu, v níž se zamýšlíme nad osudy i možnostmi těch, kteří se více či méně úspěšně adaptovali. Přinášíme notoricky známé i úplně nové texty her. Oslovili jsme ty nejlepší autory, režiséry a tvůrce. Připravujeme ty nejpoutavější příběhy s velkou dávkou emocí, ale i nadhledu a humoru.

První, kdo mohl tituly budoucí sezóny rozšifrovat v rámci velké divadelní hry, byli diváci, kteří s námi absolvovali Noc divadel předešlou sobotu. Děkujeme jim za jejich okamžité, živé, autentické a navíc potěšující reakce. Budeme doufat, že tituly budoucí sezóny potěší i vás. Na odkazech níže najdete podrobné informace.

Inscenace budoucí sezóny:

John Steinbeck HROZNY HNĚVU

Emanuel Míšek DUKLA 

Petr Marek NIKDY JSEM NEBYLA TAK ŠŤASTNÁ (JAKO KDYŽ JSEM TOLIK UTRÁCELA)

J. W. Goethe FAUST 

Jiří Brdečka, Jan Rychlík, Vlastimil Hála, Vratislav Blažek, Pavel Kopta: LIMONÁDOVÝ JOE

 

Prodej předplatného na 85. sezónu 2024 /2025

Prodej předplatného na budoucí sezónu zahajujeme 2. dubna 2024, pro podrobné informace TUDY...

27. 3. 2024