Otevřeli jsme přihlášky na přehlídku Horáček pro divadelní kroužky při ZŠ

Otevřeli jsme přihlášky na přehlídku Horáček pro divadelní kroužky při ZŠ

Po loňském úspěšném prvním ročníku nepostupové přehlídky amatérských divadelních kroužků při základních školách v Kraji Vysočina Horáček aneb Kdo se stydí, nehraje!, připravujeme její druhý ročník. Samotná přehlídka proběhne v pátek 19. dubna 2024 na Malé scéně Horáckého divadla, uzávěrka přihlášek je 30. března 2024.

Zájem o loňský první roční potvrdil předpoklad, že přehlídka pro školní dramaťáčky je smysluplnou novou příležitostí a podnětem pro ně. Možnost odehrát představení před novým publikem i reflexe odborné poroty, kterou tvoří členové uměleckého týmu HDJ, jsou silnými motivačními prvky. Autorka myšlenky a organizátorka Anna Korba Vanacká dodává: „Smyslem přehlídky je možnost prezentace divadelní tvorby amatérských divadelních kroužků fungujících při základních školách a vytvoření příležitostí pro předávání zkušeností a vzájemnou inspiraci dětí i pedagogů.“

V letošním roce bude přehlídka rozdělena do dvou věkových kategorií - děti a dorost, které odpovídají prvnímu a druhému stupni základních škol. Odborná porota bude hodnotit kreativitu, provedení, zpracování tématu a v plánu jsou rozborové semináře či diskuse k jednotlivým představením, jejichž cílem je inspirovat a motivovat děti k lásce k divadlu. V případě zájmu či dotazů využijte prosím kontakt [email protected].

A nevájete... Kdo se stydí, nehraje!

8. 2. 2024