Začal prodej předplatného na příští sezónu

Začal prodej předplatného na příští sezónu
Už druhým rokem vydává Horácké divadlo svůj dramaturgický plán na další sezónu ve výjimečném režimu. Stejně jako všechny kulturní instituce v zemi, tak i naši scénu ovlivnila opatření proti pandemii Covidu-19 zásadním způsobem.

Také letos předkládáme plán budoucí sezóny, který jsme s měnící se situací několikrát přepracovali. A opakuje se i situace, kdy musíme do příští sezóny přesunout dva tituly z té stávající. Přestože stojíme na prahu „rozvolňování“, netroufáme si odhadnout, jaká situace bude na podzim, ani jak dlouho budou v divadlech platit opatření, která návštěvu představení divákům poměrně znepříjemňují. Ze všech stran se ozývají hlasy prorokující velké změny, které společnost díky svým zkušenostem z posledních dvou let prodělává: „Nic nebude jako dřív.“

Jsme přesvědčeni, že v situaci, jejímž společným jmenovatelem pro nás všechny je nejistota, je důležité opírat se o jistoty, které lidské společenství buduje už staletí. A jednou z těchto jistot je právě umění a kultura, ty si lidstvo za celou svou existenci nenechalo nikým a ničím vzít. Víme, že svět už nebude nikdy takový, jaký byl před pandemií. Ale to nutně neznamená, že musí být horší. Jsme to my, kdo bude tvořit budoucnost, je jen na nás, jakou si ji uděláme, jakou si ji vysníme. Do 82. sezóny Horáckého divadla jsme připravili tituly plné naděje a snů o „lepších světech“ a budeme se neúnavně snažit vlévat je divákům do žil prostřednictvím našich představení.

Předplatné na 82. sezónu se začíná prodávat od pondělí 24. května. Předplatitelům aktuální sezóny i majitelům jednotlivých vstupenek či dárkových poukazů budeme přirozeně vstupenky vyměňovat za nové termíny či nabízet jiné kompenzace, u všech typů vstupenek jsou prodlouženy platnosti. Jednou z novinek v rámci předplatného je počet plánovaných titulů, který jsme snížili na pět. V minulosti jsme se potýkali s tím, že musíme stahovat z repertoáru tituly, které měly ještě potenciál oslovovat diváky. V současné době, kdy nám chybí několik měsíců hraní, je na tento krok správný čas. Další informace i nový repertoár najdete zde.

24. 5. 2021