Mladá krev vol. 2 – druhý díl nového formátu v pátek 23. února

Mladá krev vol. 2 – druhý díl nového formátu v pátek 23. února

Na podzim jsme vám představili zcela nový formát pořadu Mladá krev, v němž dáváme prostor mladým umělcům prezentovat svou tvorbu. V pátek 23. února vás zveme na Mladou krev vol. 2, druhý díl, v němž uvádíme v 19:30 na Malé scéně představení divadelního souboru Hildegarda: Pravda o vzniku Československé republiky.

O divadelním souboru Hildegarda z Horního Bolíkova se píše jako o ženské podobě Divadla Járy Cimrmana. Je to soubor veskrze dívčí a pečuje o odkaz slavné spisovatelky, vědkyně a všestranné umělkyně Hildegardy Řeřichové. Část souboru Junior (14-20 let) nastudovala autorskou inscenaci s autorskou scénickou hudbou Pravda o vzniku Československé republiky.

„Pravdivý“ příběh o založení Československé republiky je stejně jako ostatní inscenace souboru postaven na faktu, že za vším je třeba hledat ženu. V inscenaci se na feministickém táboře s Hildegardou Řeřichovou scházejí Charlotta Garrigue, Naděžda Chludovová, Karla Jásnka, Anna Vlčková, Guilliana Benzoni a Edith Bolling. Děvčata mají zakázáno lézt přes plot. Za plotem se nachází tábor Antonína Svojsíka, kde je T. G. Masaryk, E. Beneš, H. R. Štefánik, K. Kramář a A. Rašín a spolu s nimi Woodrow Wilson. Hildegarda udělá díru v plotě a následek je nejen manželství a partnerství, ale i vznik Československé republiky.

Inscenace vzdává hold manželkám a družce otců zakladatelů Československa.

Vstupenky za stovku koupíte v divadelní pokladně i on-line.

 

9. 2. 2024