Stand-up comedy - první večer nového formátu už 12. prosince

Stand-up comedy - první večer nového formátu už 12. prosince

Je 12. prosince, venku mrzne (možná), další den vás čeká školní besídka, dárky jste ani nestihli řešit a cukroví jste řešili až moc - žádné už není, stromek se vám nevejde do auta a vy máte pocit, že tohle období nemá s pohodou a klidem nic společného? Nezoufejte, kupte si vstupenky na náš Stand-up večer a my vám slibujeme, že na všechny stresy adventního času zapomenete.

Divadelní klub, tři komici, témata, která vás nenechají chladnými, posezení u dobrého vina a skutečná pohoda. Adventní Stand-up večer je spojením tři svérázných komiků, v Divadelním klubu vystoupí Lukáš Kundera, František Maňák a Tereza Bonaventurová.

Vstupenky zakoupíte, stejně jako na naše představení, v divadelní pokladně nebo on-line.

       

Lukáš Kundera

Komik působící v profesionální stand-up skupině Underground Comedy v Praze, je součástí mezinárodní anglicky mluvící pražské stand-up comedy scény, předskakoval Biance Cristovao v Praze. Jako dítě i dospělý se objevil na jevišti HDJ (Sen Noci Svatojánské, Kabaret, Mamzelle Nitouche, Šumař na střeše, Zvonokosy, Naši Furianti), moderoval udílení cen Horác v roce 2018.

Lukášovo vystoupení rozhodně není pro děti, obsahuje kontroverzní témata, o kterých se nemluví, černý humor, kritiku sebe i ostatních a sdílení životních zkušeností, nad kterými zůstává nejen rozum stát.

František Maňák

Před tím, než obohatil herecký soubor Horáckého Divadla, působil v divadle Slováckém. Během toho hostoval v Olomouci, v Brně i v Praze a hrál divadelní představení v anglickém jazyce pro děti po celé republice.

Ještě před tím vším však studoval na JAMU, kde své studium ukončil v roce 2018 a přijal magisterský titul. Tento titul je podmíněn napsáním magisterské práce. No a František se v ní zabýval fenoménem stand-upu. Znamená to tedy, že se při jeho vystoupení takřka zardousíte smíchem? Spíše ne... ale chtěl to zkusit, ať není jen teoretik.

Tereza Bonaventurová

Tereza se věnuje stand-upu a výtvarnému umění. Do umění vkládá humor a při stand-upech mluví o vážných tématech. Něžná feministka, agresivní hospodyňka a silná závislá žena. Mezi její oblíbená témata patří televizní pečení a potratová politika a vůbec všechno, co jste nechtěli vědět o životě moderních žen a nikdy se nechtěli zeptat. Na konci večera se ale můžete těšit na hřejivý pocit, že na tom ještě nejste tak špatně.

Tereza je rovněž součástí profesionální stand-up skupiny Underground Comedy Praha.

 


Podpořilo statutární město Jihlava

11. 11. 2023