Šepoty a výkřiky mají nominaci na Cenu Divadelních novin

Šepoty a výkřiky mají nominaci na Cenu Divadelních novin

Rádi bychom s vámi sdíleli obrovskou radost, kterou nám udělala zpráva, že Šepoty a výkřiky, titul, který jsme na Velké scéně uvedli v minulé sezóně, je nominován na Cenu Divadelních novin za sezónu 2022/23 v kategorii Činoherní divadlo. Po dvou nominacích na cenu Thálie za herecké výkony v této inscenaci se tak Šepoty a výkřiky režiséra Jakuba Čermáka stávají jednou z našich nejoceňovanějších inscenací.

Ceny Divadelních novin jsou tímto periodikem každoročně udělovány od roku 2001 za tvůrčí divadelní počiny v uplynulé sezóně, laureáty vybírá odborná porota. Z dvoukolového hlasování vzejdou nejprve tři nominovaní v sedmi kategoriích a na podzim jsou pak vyhlášeni vítězové v rámci speciálního programu.

V kategorii Činoherní divadlo byli spolu s námi nominováni také pražské Divadlo X10 s inscenací Moskoviáda a brněnské Divadlo Husa na provázku s inscenací Vykouření (režie Jiří Havelka). 

Šepoty a výkřiky jsou divadelní úpravou filmové povídky švédského filmového klasika Ingmara Bergmana, kterou pro naše jeviště adaptoval hostující režisér Jakub Čermák. V září byly oceněny nominací na Cenu Thálie za role v tomto titulu dvě naše herečky, užší nominaci získala Lenka Schreiberová, širší nominaci Barbora Bezáková.

Naše spolupráce s režisérem a tvůrcem Jakubem Čermákem započala už v roce 2019, kdy adaptoval na Malé scéně klasické literární dílo Utrpení mladého Werthera. Za titulní roli v této inscenaci byl v užší nominaci na Cenu Thálie herec Michal Kraus. Pod další inscenací na Malé scéně - Tajemství, šílenství, podivnost, láska – je režisér Jakub Čermák podepsán také jako autor, spolu s Barborou Jandovou a při využití textů Boženy Němcové. Oba tituly jsou na repertoáru Malé scény.

1. 10. 2023