Ceny Thálie 2023 přinesly dvě nominace pro naše herečky!

Ceny Thálie 2023 přinesly dvě nominace pro naše herečky!

Právě dnes odpoledne se konala tisková konference Herecké asociace, vyhlašovatele tradičních divadelních Cen Thálie, které mají letos jubilejní 30. ročník. Jako vždy odtajnili na tiskové konferenci předsedové odborných porot širší i užší nominace v jednotlivých kategoriích.

S velkou radostí můžeme informovat, že mezi nominovanými jsou také dvě naše kolegyně herečky – užší nominaci obdržela Lenka Schreiberová za roli Anny, širší nominaci Barbora Bezáková za roli Karin, obě v inscenaci režiséra Jakuba Čermáka Šepoty a výkřiky.

Obě nominace za výrazné umělecké jevištní výkony v oboru činohra jsou velkým úspěchem. Výkony hereček ve zmiňované inscenaci jsou mezi diváky pověstné a vysoce je hodnotí i divadelní kritika: „Jsou dokladem toho, že dostane-li herec/herečka šanci hrát podstatnou postavu s velkým hereckým gestem, dokáže se jí zmocnit pevně, až oko zírá a divadelník se tetelí.“ (J. Hulec, DN). Už proto nás těší, že jejich výkony neušly ani odborné porotě a k nominacím moc gratulujeme.

Ceny Thálie 2023 se budou udělovat v sobotu 30. září od 20 hodin v historické budově Národního divadla v přímém přenosu na ČT. My budeme fandit u obrazovek a mávat Lence Schreiberové na dálku.

7. 9. 2023