Nenechte si ujít koncert letošních Ozvěn Klasiky u Wericha

Nenechte si ujít koncert letošních Ozvěn Klasiky u Wericha

Ještě před začátkem divadelní sezóny, 1. září 2023 v 19 hodin, se podruhé na velké scéně Horáckého divadla představí jeden z koncertů Ozvěn Klasiky u Wericha, festivalu výjimečných mladých umělců, který má svou základnu v jedinečných prostorách a zahradě Werichovy vily v Praze.

Přijďte zažít tu výjimečnou atmosféru, kdy divadlem zazní písně Mozarta, Schuberta, Strausse, Schönberga či Marschika a výběr z nejznámějších árií Mozartových oper. Na cestě čtyřmi stoletími rakouské klasické hudby nás provedou mimořádně talentovaní mladí pěvci, basbarytonista Lukáš Bařák, držitel Ceny ředitele Národního divadla pro umělce do 35 let za rok 2021, a sopranistka Kristýna Kůstková, držitelka Ceny Českého centra v New Yorku za šíření české kultury v USA. Za klavír usedne přední český klavírista Ahmad Hedar.

Program:

W. A. Mozart: Oiseaux si tu les ans / Als Luise die Briefe / An Chloe – Kristýna Kůstková

F. Schubert: Litanei / Lachen und Weinen / Die Forelle / Heidenröslein / Die Taubenpost - Lukáš Bařák

R. Strauss: All mein Gedanken / Ach weh mir Unglückhaftem Mann / Zueignung – Lukáš Bařák

A. Schönberg: Erwartung / Waldsonne (Čtyři písně op. 2) / Aus dem Spiegel von Arkadien (Brettl-Lieder) - Kristýna Kůstková

P. Marschik: Auf einem Torso Apollos – Lukáš Bařák

W. A. Mozart: Figarova svatba / Cinque dieci – duet / Se a caso Madama – duet / Se vuole ballare – Lukáš Bařák

W. A Mozart: Kouzelná flétna / Bei Männern welche Liebe fühlen – duet / Ein Mädchen oder Weibchen – Lukáš Bařák / Pa, pa, pa – duet

W. A. Mozart: Don Giovanni / Ma se colpa...Batti batti oh bell Masetto – Kristýna Kůstková / La ci darem la mano – duet

Vstupenky on-line, nebo v divadelní pokladně (otevíráme 21. 8. 2023 v letním režimu), informace o festivalu www.klasikauwericha.cz.

 

24. 8. 2023