Jedeme na festival Regiony. A co se o nás píše?

Jedeme na festival Regiony. A co se o nás píše?

Jak jsme již dříve psali, velmi nás potěšilo letošní pozvání na prestižní divadelní festival Regiony v Hradci Králové. V něděli 24. června v hlavním večerním čase tam odedhrajeme inscenaci Šepoty a výkříky. Titul jsme uvedli v aktuální sezóně. Podle filmové povídky Ingmara Bergmana ho pro nás scénicky zpracoval režisér Jakub Čermák, s nímž jsme připravili v minulosti už dvě inscenace na malé scéně.

A aktuálně nás moc potěšilo doporučení ředitelky pořádajícího Klicperova divadla Evy Mikulové, které vyšlo v DeníkuN: 

"Jihlavské Šepoty a výkřiky jsou sice náročnější inscenace, vzhledem k neradostnému osudu jedné z hlavních hrdinek, která trpí a umírá na zákeřnou nemoc. Ale rozhodně není utrpením se na ni dívat. Naopak, je to dílo citlivé, místy velmi tiché a komorní, zároveň ale plné monumentálních obrazů i nadhledu.
Už původní Bergmanův snímek je silnou podívanou, troufnu si ale říct, že jihlavská inscenace je ještě o kousek lepší. Je chytrá, dojemná, ale nevydírá. Je občas trochu ponurá, ale neztrácí naději. Je bezesporu odvážná. A je to jedna z nejlepších věcí, co za poslední rok v českých divadlech vznikla."

 

Další skvělá reakce na Šepoty a výkřiky pak vychází po uvedení inscenace na festivalu - recenzi Vladimíra Hulce uvádíme zde.

26. 6. 2023