Divadelní festivaly jsou v plném proudu, ani letos u toho nechybíme

Divadelní festivaly jsou v plném proudu, ani letos u toho nechybíme

Pozvánka na divadelní přehlídku či festival je vítaným oceněním kvality našich inscenací. Těší nás o to víc, že jde o renomované divadelní akce, kde hrajeme v té nejlepší společnosti. A kam jsme letos dostali pozvání?

Už takřka tradičně budeme součástí programu festivalu Made in Czechoslovakia 2023, který je přehlídkou úspěšných titulů českých a slovenských divadel, a probíhá ve slovenském Divadle A. Bagara v Nitře. Letos tu ve třech termínech zahrajeme titul Je naprosto nezbytné..., hudební soirée k poctě Hany Zagorové, které je autorským počinem Anny Korby Vanacké a Michala Zetela.

Poslední květnový týden ožije festivalem také Městské divadlo Zlín. Dalším česko-slovenským divadelním svátkem je tamní mezinárodní divadelní festival Setkání Stretnutie, který představuje současnou inscenační tvorbu z obou zemí. Ve Zlíně zahrajeme autorský titul Tajemství, šílenství, podivnost, láska (Ženy Boženy Němcové), který pro naši malou scénu napsali režisér Jakub Čermák a dramaturgyně Barbora Jandová . 

Tradiční Mezinárodní divadelní festival v Hradci Králové REGIONY, který je jednou z nejvýznamějších a největších divadelních přehlídek u nás, se koná každoročně v červnu. Letos se ho naše divadlo zúčastní s titulem Šepoty a výkřiky Ingmara Bergmana, který pro velkou scénu zpracovali režisér Jakub Čermák a dramaturg Jaroslav Čermák.

24. 5. 2023