Nenechte si ujít poslední setkání s Fabianem - derniéra je 20. května

Nenechte si ujít poslední setkání s Fabianem - derniéra je 20. května

Jakub Fabian je jméno hlavního hrdiny stejnojmenného, skvěle napsaného románu Ericha Kästnera i jeho divadelní dramatizace Petra Sikory. Fabiana jsme na Velké scéně Horáckého divadla uvedli v české premiéře v říjnu 2022. Na německých jevištích se Fabian objevuje poměrně často jako klasický titul, patřící k maturitnímu kánonu.

Autor dramatizace Roman Sikora k titulu řekl: „Je to vlastně labutí píseň jedné demokracie. Ten román odkrývá obraz společnosti, v níž je úplně všechno jen zbožím, a tedy na prodej, včetně mezilidských vztahů. Společnosti, která je v hluboké depresi politické, ekonomické a psychické a do budoucnosti hledí s těmi nejhoršími představami, jako do území, kde nic dobrého nečeká. A tím vším probublávají známky nastupujícího nacismu deroucího se systematicky k moci. Je to zkrátka velmi podobné tomu, co my sami nyní prožíváme.

Fabiana nastudoval s hereckým souborem hostující režisér Martin Tichý, jemuž asistovala Barbora Mužná, autorem scény je Pavel Borák, kostýmy navrhla výtvarnice Markéta Sládečková, autor projekcí Matyáš Ondra.  Hudbu složil Mario Buzzi, choreografie Tomáš Rychetský a Denisa Musilová. 

Ještě naposled v titulní roli uvidíte Víta Hofmanna, jako jeho nejbližšího přítele Labudeho Mariána Chalányho, v dalších rolích Stanislavu Hajdukovou, Lenku Schreiberovou, Lucii Sobotkovou, Lukáše Matěje, Zdeňka Stejskala, Ondřeje Šípka a Šárku Býčkovou. 

Na představení platí akce 1 + 1 na vstupenky.

14. 5. 2023