Navštívil nás ministr kultury Martin Baxa

Navštívil nás ministr kultury Martin Baxa

V rámci své krátké návštěvy Kraje Vysočina nás v neděli 30. dubna navštívil v divadle ministr kultury Martin Baxa v doprovodu hejtmana Vítězslava Schreka a dalších kolegů.

Návštěvu přijali ředitel divadla Ondrej Remiáš a umělecký šéf Michal Zetel, kteří měli prostor představit svůj koncept pojetí a uměleckého směřování divadla.

Ministr ocenil zejména „… důraz na všechny divácké skupiny, unikátní systém autobusových "svozů", který činí divadlo dostupným i pro občany odlehlejších částí kraje, plán na zřízení samostatného souboru zaměřeného na tvorbu pro děti a mládež, důraz na regionální témata (minulý týden premiéra hry Popel na křídlech Suzanne Renaud v režii Dodo Gombára), podpora zdejšího klíčového Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava a celkové vnímání role divadla jako nedílné součásti celé jihlavské i vysočinské komunity.“

V rámci krátké prohlídky prostor malé scény pozdravil Martin Baxa diváky i protagonisty Pohádek o mašinkách a avizoval přání zhlédnout v budoucnu některé naše představení. Budeme se těšit!

3. 5. 2023