Známe vítěze Horáců za minulou sezónu

Známe vítěze Horáců za minulou sezónu

V rámci sobotní Noci divadel 2022 jsme mimo jiné vyhlásili ocenění 28. ročníku divácké ankety Horác 2022 a Cenu odborné poroty. První část Noci divadel se odehrála na velké scéně, byla celá v režii uměleckého souboru a jejím gró bylo předávání ocenění Horác v několika kategoriích a Cena odborné poroty za výjimečný umělecký výkon. 

Tématem letošní Noci divadel byli Hrdinové, které umělecký soubor v rámci večera na velké scéně pojal jako Hrdiny všedního dne. Ve svých etudách a výstupech tak herci ztvárňovali své kolegy ze zákulisí, od techniky až po ředitele divadla. Dynamickou podívanou moderovali služebně nejmladší členové souboru Barbora Bezáková a Vít Hofmann.

Vítězové ankety Horác byli dekorováni teplými župany s vyšitou jmenovkou a oceněni síťovkou výběrových brambor z Vysočiny. Vítězkou ankety Horác 2022 v kategorii Výprava sezóny se stala hostující scénografka a kostýmní výtvarnice Eva Jiřikovská, za vítěznou inscenaci Čtyři vraždy stačí, drahoušku! převzal ocenění režisér Zetel, herečkou sezóny se stala Lenka Schreiberová a hercem sezóny Lukáš Matěj. V nové kategorii Horác Facebooku za největší počet reakcí u fotky k tomu účelu zveřejněné vyhrál Ondřej Šípek, který při přebírání ceny poznamenal, že nemá profil na žádné sociální síti.

Letos jsme podruhé, s dvouletou covidovou přestávkou, předali také ocenění odborné poroty za výjimečný umělecký výkon. Pět členů poroty jednoznačně vybralo Jakuba Škrdlu za roli Josefa Floriana v inscenaci Martina Františáka Poklekni před duší. Za Cenu odborné poroty se místo síťovky brambor předává luxusní škrabka na brambory.

Noc divadel pokračovala v dalších prostorách divadla hudebním programem, tradice Horáců bude pokračovat vyhlášením 29. ročníku v květnu 2023, po uvedení poslední premiéry Horáckého divadla.

 

 

22. 11. 2022