Zveme vás na Noc divadel 2022

Zveme vás na Noc divadel 2022

Zveme Vás na tradiční noc otevřených divadel!
Jako každý rok, i letos se Horácké divadlo účastní této celorepublikové výzvy. Letošní Noc divadel je věnována hrdinství a Horácké divadlo bude reflektovat toto téma prostřednictvím nahlédnutí do hrdinství běžného dne, které zažívá zákulisí našeho divadla ve vší své pestrosti, na niž přes jeviště nebývá vidět.
Tradičně v tento divadelní svátek vyhlásíme také výsledky divácké ankety Horác a Cenu odborné poroty za sezónu 2021/22. Předávání cen s hereckým programem odstartuje letošní Noc divadel na velké scéně v 19 hodin. Večer pak pokračuje hudebním programem v dalších prostorách divadla. V divadelní galerii V suterénu můžete navštívit výstavu rertážních fotografií Zdeňka Stejskala. Vstup na všechny programy je zdarma, na první část večera na velké scéně je potřeba volné vstupenky rezervovat v divadelní pokladně nebo zde (i přesto, že text na tlačítku v programu zní "koupit vstupenku", jsou vstupenky zdarma).

Těšíme se na blízká setkání s Vámi!

Harmonogram noci otevřených divadel:

19:00 až 19:45 - Předávání ocenění divácké ankety Horác a Ceny odborné poroty na velké scéně
20:00 až 21:30 - Šakalí KMC - kapela ve Foyer hlavní budovy
20:30 až 21:00  - OGCH - kapela v Divadelním klubu
21:30 až 22:15 - Dukla - kapela v Divadelním klubu
22:30 až 00:00 -  Dj jaromíra soukupa – live set v Divadelním klubu

Hudební program – podrobnější Informace:

Šakalí KMC - Kavárenské jazzové uskupení Jana Fuchse, Martina Chaloupky a Přemysla Hrubého.

OGCH - Orchestr Gerstnerova Chaosu, Home Office Underground _Jiná kultura - Hrají vlastní muziku a přednáší vlastní básně s odkazem na Druhou kulturu Magora Jirouse, The Plastic People od the Universe a další. Frontman a zakladatel sestavy je Stanislav Géčko Gerstner, Saxofonista Jakub Škrdla , kytara Dr. Tomáš Kalina, baskytara Honza Shobull a Tomáš Novotný ml.

DUKLA - Kapela z pražských Vinohrad hraje kytarový pop nesoucí mimo jiné i odkaz nové vlny, post punku, devadesátkových kytarovek, ale i rapu. V repertoáru mají řadu singlů, tři EP (Vinohrady, Život perfektní, Z dálky píseň) a album Honza, za které sklidili pozitivní ohlasy a nominaci na hudební ceny Apollo za desku roku 2020. Jejich melancholický zvuk s výrazným citem pro melodii jde ruku v ruce s nostalgickými texty, které s přiznanou naivitou vypráví o životě ve městě. „Moře vnitrozemí“, nové EP pražské Dukly, vyšlo v dubnu na labelu Teargarten a zvukově odráží proměnu sestavy na tříčlenný projekt. V nových písních dostaly více prostoru taneční beaty, syntezátory a jiné klubové prvky. Ústředním motivem EP je touha po dálce, úniku z města, z vnitrozemí, třeba až k oceánu.

Dj jaromíra soukupa - live dj set (indie / Re-edits/ electronic)

 

11. 11. 2022