Přivítejte s námi sezónu plnou nových titulů

Přivítejte s námi sezónu plnou nových titulů

Vstupujeme do další sezóny Horáckého divadla, vstupte do ní s námi! Už 3. září v 17,30 pořádáme v pasáži a foyer herecký happening pro širokou veřejnost - Přivítání sezóny, zastavte se, budeme se vítat. Vstup je volný a otevřeno má i Divadelní kavárna.

Večer 3. září v 19.00 následuje první premiéra sezóny, autorský titul Klaunova cesta ze Země na Měsíc, která je žánrovým výletem do nečinoherních sfér divadla. Námět režiséra Michala Skočovského zpracovával do jevištní podoby klaunské férie celý inscenační tým, od července pod vedením nového uměleckého šéfa a režiséra Michala Zetela.

Na říjen připravujeme rovněž českou premiéru, titul Fabian, původní román Ericha Kästnera, který pro naše divadlo dramatizoval renomovaný český autor Roman Sikora. Objev tohoto necelých sto let starého díla byl pro nás zjevením jak formou, tak obsahem, který se zdá být neuvěřitelně aktuální. Režie se ujal hostující Martin Tichý (v HDJ režíroval Sex noci svatojánské, Škola základ života a Scapinova šibalství). 

V prosinci pak uvedeme premiéru dramatu Šepoty a výkřiky podle scénáře, respektive filmové povídky Ingmara Bergmana, v úpravě a režii Jakuba Čermáka j. h., kterého diváci znají z malé scény, kde režíroval a autorsky se podílel na titulech Utrpení mladého Werthera a Tajemství, šílenství, podivnost láska.

Ve druhé polovině sezóny nás pak čeká původní autorský muzikál Nad Sázavou. Další česká premiéra se bude v muzikálové podobě věnovat českému kultovnímu hnutí – trampingu. Autory jsou režisér Michal Zetel, dramaturg Jaroslav Čermák a skladatel Mario Buzzi.

Pátý titul budoucí sezóny Popel na křídlech Suzanne Renaud uvede divadlo v dubnu 2023, současný renomovaný divadelní autor a režisér Dodo Gombár bude už po druhé pro Horácké divadlo připravovat vlastní text. Po realizaci hry o Bohuslavovi Martinů přichází na řadu reflexe silného ženského osudu v podobě příběhu básnířky Suzanne Renaud, francouzské manželky Bohuslava Reynka z Petrkova.

Na novou sezónu je stále v prodeji zvýhodněné předplatné, v nabídce je hned několik druhů: Klasické předplatné je vázáno na titul, den a místo v sále a umožňuje využít svoz divadelními autobusy. Flexi a Kupónové předplatné jsou rovněž na pět nových titulů, ale s individuální volbou termínu či dokonce titulu. Vedle předplatného na pět vlastních titulů nabízí divadlo také předplatné X na pět titulů hostujících souborů. Všechny druhy předplatného jsou cenově zvýhodněné oproti individuálním vstupenkám a lze na ně uplatnit také slevy pro studenty, seniory a ZTP. Podrobné informace k předplatnému.

 

19. 8. 2022