Čekají nás divadelní prázdniny!

Čekají nás divadelní prázdniny!

Po dvou sezónách, kdy jsme hráli během letních měsíců, abychom nahradili covidové uzávěry divadel, se vracíme do normálního režimu a umělecký soubor čekají divadelní prázdiny. 

Stejně jako v předchozích letech, také aktuální letní období využijeme k opravám a údržbě divadelních budov, z nichž ta nejnáročnější - oprava střechy nad správní budovou - byla již zahájena. Čeká nás ještě mnoho dalších, menších i větších oprav a údržbových prací, z nichž pro diváky bude nejcitelnější oprava malé scény, oprava vzduchotechniky velké scény či oživení Divadelní kavárny.

Revitalizace malé scény bude pokračovat ještě do konce roku 2022 a vedle nutných oprav zde pro diváky vzniká zcela nově pojaté foyer, do nějž se bude vstupovat dle původních stavebních plánů diváckým schodištěm u výtahu. Nově budou pojaté i šatny, vzniká speciální šatna pro děti, jejichž návštěvy na malé scéně jsou nejpočetnější. Revitalizaci malé scény podpořilo statutární město Jihlava.

Divadelní pokladna bude mít rovněž během divadelních prázdnin zavřeno (1. 7. – 15. 8.). Ve zbylé letní dny, kdy nehrajeme představení (29. a 30. 6. a 16. – 31. 8.) pak bude otevřená v letním režimu 11.00 - 17.00. Výjimkou bude pouze červencový koncert Ozvěn klasiky u Wericha na nějž lze zakoupit či rezervovat vstupenky on-line a vyzvednout je v divadelní pokladně hodinu před koncertem (21. 7.).

Stejně tak k předplatnému na 83. divadelní sezónu se lze přihlásit on-line po celé léto, podrobné informace o repertoáru příští sezóny naleznete zde.

 

 

27. 6. 2022