Divadelní předplatné a tituly příští sezóny

Divadelní předplatné a tituly příští sezóny

Každoročně jsou v Horáckém divadle poslední týdny před divadelními prázdninami a první týdny po nich ve znamení prodeje předplatného na budoucí sezónu. A tradičně také letos zveřejnilo umělecké vedení dlouho připravovaný plán pěti titulů, které budou mít v příští sezóně premiéru.

PŘEDPLATNÉHO JE NĚKOLIK DRUHŮ

Nabízíme několik druhů předplatného: Klasické předplatné na pět titulů v nové sezóně je organizováno do skupin a umožňuje využít svoz divadelními autobusy. Flexi a Kupónové předplatné jsou rovněž na pět nových titulů, ale s individuální volbou termínu či dokonce titulu. Vedle předplatného na pět vlastních titulů nabízí divadlo také předplatné X na pět titulů hostujících souborů. Všechny druhy předplatného jsou cenově zvýhodněné oproti individuálním vstupenkám a lze na ně uplatnit také slevy pro studenty, seniory a ZTP. Podrobné informace k předplatnému.

TITULY PŘÍŠTÍ SEZÓNY

Hned první premiérou bude v příští sezóně autorská inscenace režiséra Michala Skočovského Klaunova cesta ze Země na Měsíc, která slibuje podívanou pro celou rodinu v podobě klaunské férie s prvky nového cirkusu, v níž budou stěžejními vyjadřovacími prostředky pohyb, výtvarné pojetí a hudba.

Z pěti titulů příští sezóny budou čtyři české premiéry. Také ta říjnová bude prvním českým uvedením; dramatizaci satirického románu Ericha Kästnera Fabian (Příběh moralisty) pro Horácké divadlo napsal renomovaný současný autor Roman Sikora. Divadlo nabídne optikou ironicky groteskního humoristického kabaretu zpracované téma „složité doby“, kterou Kästner autenticky a s velkým smyslem pro humor zaznamenal v románu z roku 1931.

V prosinci divadlo uvede premiéru dramatu Šepoty a výkřiky podle scénáře, respektive filmové povídky Ingmara Bergmana, který za její filmové zpracování obdržel mnoho ocenění, včetně Oscara. Niterné psychologické drama tří sester je velkou výzvou zejména pro herecké obsazení, diváci se mohou těšit na dobovou klasiku z 19. století a velký prostor pro hereckou práci.

Na začátek příštího roku divadlo připravuje původní autorský muzikál Nad Sázavou. Další česká premiéra našeho divadla v příští sezóně se bude v muzikálové podobě věnovat kultovnímu hnutí – trampingu. Autory jsou režisér a od příští sezóny také nový umělecký šéf divadla Michal Zetel a skladatel Mario Buzzi.

Pátý titul budoucí sezóny Popel na křídlech Suzanne Renaud uvede divadlo v dubnu 2023, současný věhlasný divadelní autor a režisér Dodo Gombár bude už po druhé pro Horácké divadlo připravovat vlastní text. A opět se bude věnovat osobnosti Vysočiny. Po realizaci hry o Bohuslavovi Martinů přichází na řadu reflexe silného ženského osudu v podobě příběhu básnířky Suzanne Renaud, francouzské manželky Bohuslava Reynka z Petrkova.

Podrobně o titulech.

 

17. 5. 2022